Wycielacz Vink 180cm Zobacz większe

Wycielacz Vink 180cm

1 240,00 zł

Nowy

Wycielacz Vink 180cm

Więcej szczegółów

20 Przedmioty

Wycielacz Vink 180cm

• Wykonany ze stali nierdzewnej
• Kierunek ciągnięcia do góry, do dołu, do tyłu
• Solidna i trwała konstrukcja
• Przy komplikacjach możliwość szybkiego zwolnienia naciągu

--

Wiele porodów u bydła przebiega samodzielnie, jednak niektóre nie odbędą się bez pomocy hodowcy.

Bardzo dużą pomocą przy porodzie u krowy jest wycielacz. To narzędzie może być obsługiwane samodzilenie, bez potrzeby angażowania osób trzecich. Jest to niewątpliwie dużą zaletą. Szczególne znaczenie ma wtedy, kiedy zdarzają się wycielenia nocne i nie jest łatwo o pomoc.

Na budowę wycielacza składa się prowadnica o długości mniej więcej 180 cm oraz głowica. Przez prowadnicę przebiega przekładnica, która ściąga porodowe linki i doprowadza tym do wysuwania się cielęcia z kanału rodnego.

Wycielacz można zastosować tylko w sytuacji, gdy wystąpi poród fizjologiczny, z ułożeniem główkowym prostym bądź pośladkowym prostym. Przed podjęciem jakichkolwiek kroków pomocowych, należy więc najpierw sprawdzić w jakiej pozycji i ułożeniu znajduje się płód.

Wycielacz stanowi duże ułatwienie, ale używając go należy być bardzo ostrożnym. Długie ramię tego przyrządu porodowego przyczynia się do powstawania dźwigni, przekazującej wielką siłę. Użytkownik wycielacza powinien posiadać pewne doświadczenie. Nieodpowiednie użytkowanie przy użyciu wielkiej siły, skutkować może uszkodzeniem cielęcia bądź krowy.

Pod względem ekonomicznym, uzasadniony jest zakup przyrządu porodowego, kiedy wielkość stada przekracza 20 krów. Zaczynając od tych najprostszych wycielaczy cena wynosi od ok. 700 zł. i sięga nawet do 2500 zł., gdzie są już one  bardziej rozwinięte. 

30 Inne Produkty