www.gieldarolnicza.pl
Spośród wszystkich dostępnych na skalę globalną odmian, największą liczbę stanowią te o mieszanym rodzaju użytkowym, w przypadku których nie są brane pod uwagę wyłącznie produkty mięsne i mleczne. Ilość odmian mięsnych bardzo silnie dominuje jednak nad ilością odmian mlecznych. Na jaką więc odmianę najlepiej postawić?
Glistnica stanowi obecnie niezbyt duży problem w dowolnym chowie większych grup zwierząt, gdzie są one cyklicznie odrobaczane, jednak w małych grupach, w dalszym ciągu pojawia z dużą częstością.
Każdy hodowca doskonale zna problem odorów, jakie tworzą się podczas chowu zwierząt. Każdy z nich zdaje sobie też sprawę z tego, że są one kluczowym aspektem, który hamuje potencjał rozwoju hodowli. Na szczęście istnieją sposoby na ograniczenie ich wypuszczania. O tym w dzisiejszym wpisie.
Kastracja tej grupy zwierząt to proces, który napotyka ogromną oporność klientów wieprzowiny. Z uwagi na to warto rozważyć inne rozwiązania, którymi można by zastąpić kastrację. Zgodnie z aktualnymi normami prawnymi proces chirurgicznej kastracji knurów bez zastosowania środka znieczulającego, może zostać przeprowadzony do czasu ukończenia przez jednostki 7. dnia życia.

Ropnia u świń

Dodany przez
Świnie regularnie zostają przebadane, aby sprawdzić, czy nadają się one do spożycia. Chodzi o zagwarantowanie bezpieczeństwa zdrowotnego produktów. Często wiele jednostek niestety nie może zostać przeznaczonych na ten cel. Powody tego są różne. Jednym z nich jest ropnia.
Showing 1 to 5 of 86 (1 Pages)