www.gieldarolnicza.pl
Każdy właściciel gospodarstwa musi przestrzegać pewnych zasad, jakie następnie na bieżąco kontrolowane są przez określone jednostki – np. przez Inspekcję Weterynaryjną.
Sposób karmienia drobiu jest znacznie zróżnicowany zależnie od metody jego utrzymywania. W hodowli intensywnej o każdej porze roku zwierzęta karmione są mieszankami pełnoporcjowymi. Z kolei w hodowli intensywnej, zwierzęta karmi się tym, co w danym momencie znajduje się w gospodarstwie.

Problem grzybicy u krów

Dodany przez
Symptomy grzybicy u krów można często dostrzegać w porze zimniejszej i wilgotnej. Jest ona bardzo kłopotliwa. W dynamicznym tempie jedna jednostka łapie chorobę od drugiej. W efekcie każde z nich jest bardzo słabe i zagraża mu wnikanie innych szkodników wywołujących chorobę.
Choć tytułowy związek chemiczny efektownie obniża powtarzalność pojawiania się problemu biegunki u młodej trzody, jego podawanie nadal podlega dyskusjom. O antybakteryjnych parametrach tlenku cynku wiedziano już od dawna. Stosowano je zazwyczaj w dziedzinie medycyny ludzkiej, w której związek ten stanowił komponent maści zwalczających niełatwo gojące się zranienia.
Salmonelloza spowodowana przez bakterię salmonella dopada coraz więcej jednostek. Źródłem zakażenia są m.in. jaja i mięso. Salmonelli nie można niestety usunąć, jednak co do salmonellozy – tutaj gospodarze mogą działać, zapobiegając jej przy wykorzystaniu bogactw naukowych. Wyróżnia się np. bakteriofagi, a więc wirusy, które napierają jedynie na wybrane bakterie. Jednocześnie nie stanowią zagrożenia dla ludzi i zwierząt.
Showing 1 to 5 of 94 (1 Pages)